Axis Zipstream Teknolojisi

IP Tabanlı Sistemler
Axis Zipstream Teknolojisi

Axis Zipstream Teknolojisi

   Axis Zipstream teknolojisi, daha yüksek çözünürlüklü ürünler kullanmayı buna rağmen daha az bant genişliği tüketmeyi bunun yanı sıra elde edilen görüntüleri adli açıdan daha kullanılabilir seviyeye çıkarmayı mümkün kılar.

   Bu yeni sıkıştırma yöntemi, görüntü ayrıntılarını saklarken önemsiz verileri kaldırarak depolama maliyetlerinin önemli ölçüde azalmasını sağlar.  Aşağıdaki diyagramda 4 farklı senaryo için (A B C D) Axis Zipstream bant genişliği seviyeleri görülmektedir.

4 FARKLI SENARYO İÇİN AXIS ZIPSTREAM

  

  Günümüz network video güvenlik teknolojisinde sistemler kayıt depolama ve bant genişliği kullanımı yönünden sınırlandırılmış durumdadır.  Zipstream ileri düzeyde geliştirilmiş standart-uyumlu bir video sıkıştırma uygulamasıdır, bant genişliği ve depolama gerekliliği açısından ortalama %50 oranında diğer sıkıştırma tiplerine göre daha avantajlıdır.

  Önemli detaylar ve hareketler yüksek video kalitesiyle korunurken, Axis-Unique sıkıştırma-iyileştirme algoritması görüntünün geri kalan kısmını uygun kullanım için fiitreleyebilmektedir.

  Zipstream, video akışını gerçek zamanlı analiz eden bir algoritma koleksiyonundan oluşur;

 

  • Dynamic ROI (regions of interest)
  • Dynamic GOP (group of pictures)
  • Dynamic FPS (frame per second)

   Zipstream teknolojisi 2015 yılında güvenlik pazarına sunulmasına rağmen kısa süre içerisinde tüm kamera tiplerine entegre edilmiş durumdadır ve geliştirilmeye devam etmektedir. PTZ kameralar 4K ultraHD kameralar 360 derecelik panaromik kameralar da dahil olmak üzere tüm kamera tiplerinde kullanılmaktadır.

  Seçilen ürünlerde, Zipstream H265 desteğine sahiptir. Seçilen ürünler geçiş süreci boyunca hem H264 ü hem de H265 i paralel olarak desteklemektedir. H265 güvenlik sektörü için tam uyumlu hale gelene kadar H264  baskın  video sıkıştırma yöntemi olarak devam edecektir.

   Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir veya www.axis.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Sende Yorum Yap